ONEMOCNĚNÍ

Scalibor

Desatero obojku Scalibor®

Desatero obojku Scalibor®

1. Zaručená dlouhodobá ochrana


Scalibor® obsahuje účinnou látku deltametrin, který zabraňuje dalšímu napadání psa vnějšími parazity.
Scalibor® chrání před komáry po dobu 6 měsíců, klíšťaty a pakomáry po dobu 5–6 měsíců.

2.Mechanismus účinku


Po nasazení obojku se začne uvolňovat účinná látka, která se rozšíří po celém těle psa tukovou vrstvou pokožky. Tento proces trvá 1–2 týdny, takže je potřeba počítat s tím, že po tuto dobu není pes plně chráněn na všech částech těla. Účinná látka se přes pokožku psa nevstřebává a může tak plně fungovat jen na jeho povrchu.

3.Nasazení obojku


Obojek není potřeba před nasazením „aktivovat“ žádným trhnutím. Aby mohl Scalibor® fungovat, musí být obojek nasazen tak, aby byl zajištěn jeho dostatečný kontakt s kůží a obojek nebyl moc volný. Mezi obojek a kůži psa by se měly dát pohodlně vsunout dva prsty. Správné utažení obojku je potřeba pravidelně kontrolovat.

4.Scalibor® nezapáchá


Deltametrin je v obojku vázán na patentovaný komplex, který je z obojku uvolňován pozvolna, přímo na psa, bez vypařování účinné látky do prostředí. Proto Scalibor® nezapáchá a neobtěžuje tak ani psa, ani jeho majitele. Psovi se dostává potřebné dávky deltametrinu postupně každý den.

5.Může pes s obojkem do vody?


Scalibor® neztrácí po kontaktu s vodou svou účinnost. Psi, kteří milují vodu a plavání, se mohou oddávat svým hrám.

6.Šamponování psa


Ošetření psa šamponem může snížit účinnost obojku. Nedoporučuje se tedy psa těsně před nasazením obojku šamponovat. Dochází k narušení lipidové vrstvy pokožky, a tím ke snížení účinnosti obojku. Pokud je koupel psa nevyhnutelná, je potřeba počítat s možným snížením účinku.

7.Pobyt s ošetřeným psem v bytě


Díky unikátní technologii uvolňování účinné látky z obojku na psa Vás nebude pobyt s ošetřeným psem ve společné domácnosti obtěžovat. Množství deltametrinu uvolněného denně z obojku je malé, a tak i jeho koncentrace na pokožce psa jsou mizivé. Majitel může se psem manipulovat, jak je zvyklý.

8.Ošetřování obojku


Aby mohl Scalibor® dobře fungovat, je potřeba zajistit jeho čistotu. V případě znečištění se doporučuje obojek ošetřit vlhkým bavlněným hadříkem. V žádném případě se nemá obojek čistit pomocí saponátů.

9.Použití v březosti


U fen nosících obojek během celé březosti a laktace nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky.

10.Použití u koček


Scalibor® je určen výhradně pro psy! Kočky neumí účinnou látku metabolizovat a obojek je pro ně nebezpečný. Problém může nastat i u koček, které jsou ve společné domácnosti s ošetřeným psem.

Kontakt

Intervet s.r.o.
Na Valentince 3336/4
150 00 Praha 5 – Smíchov
Tel: + 420 233 010 242
Fax: +420 233 010 209

Chcete-li nám zaslat zprávu týkající se nežádoucího účinku našeho přípravku nebo stížnost na jeho kvalitu, ihned nás prosím kontaktuje na cz_dpoc@merck.com