ONEMOCNĚNÍ

Lymeská borelióza

Lymeská borelióza


Lymeská borelióza je bakteriální onemocnění psů, které se projevuje především poruchou koordinace pohybu v důsledku onemocnění kloubů. Při léčbě této infekce je nutné použít antibiotika. Borelióza se přenáší sáním krve klíštětem obecným (Ixodes ricinus). Tendence nakažení boreliózou je jak u psů tak u lidí stále stoupající.

Původce:Borrelia burgdorferi sensu lato

Přenašeč: klíště obecné (Ixodes ricinus)

Doba přenosu:16-72 hodin po přisátí

Doba mezi infekcí a prvními symptomy: 2-5 měsíců

Klinické symptomy: Borelióza probíhá u většiny psů bez viditelných symptomů. Dá se však vysledovat ztráta chuti k jídlu, malátnost a vysoká horečka. Po určité době může dojít ke vzniku bolestivosti při pohybu a opakovanému ochrnutí v důsledku zánětu kloubů. Při dalším průběhu může dojít k poškození orgánů, především ledvin a srdce. Může se vyskytnout i zvýšená citlivost v oblasti zad a akutní záněty kůže (hot spoty).

Nejlepší ochranou proti tomuto onemocnění je účinná a spolehlivá prevence proti klíšťatům. Obojek Scalibor® Protectorband klíšťata odpuzuje i usmrcuje a proto nabízí velmi efektivní ochranu.

Kontakt

Intervet s.r.o.
Na Valentince 3336/4
150 00 Praha 5 – Smíchov
Tel: + 420 233 010 242
Fax: +420 233 010 209

Chcete-li nám zaslat zprávu týkající se nežádoucího účinku našeho přípravku nebo stížnost na jeho kvalitu, ihned nás prosím kontaktuje na cz_dpoc@merck.com